روزانه نویسی های من

روزانه نویسی من از فرودگاه مهر آباد، ترمینال حجاج در اردیبهشت 1390 شروع شد

روزانه نویسی های من

روزانه نویسی من از فرودگاه مهر آباد، ترمینال حجاج در اردیبهشت 1390 شروع شد

یار دوازدهم در مذاکرات هسته ای

سه شنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۲، ۱۲:۳۵ ق.ظ

از قدیم معروف است که در دنیای فوتبال می گویند تماشاچیان یار دوازدهم  هر تیمی هستند و اصولا  امتیاز بازی خانگی به خاطر همین حضور بیشتر تماشاچیان است.

اما به راستی چرا تماشاچی تا این اندازه می تواند در نتیجه یک تیم تاثیر بگذارد که از آن به عنوان یک بازیکن نام می برند.


حضور تماشاچی  برای تیم دو فایده دارد:


1- با تشویق از بازیکنان تیم به آنها قوت قلب، انرژی مضاعف و اعتماد به نفس می دهند. این موارد در مسابقات بزرگ که استرس زیادی دارد بسیار مهم و مفید است.

2- با جنگ روانی  و ایجاد جو بر علیه تیم مقابل ، موجب بر هم زدن تمرکز بازیکنان حریف و بالا رفتن ضریب اشتباهات و خطاهای آنها می شوند.


این دو تاثیر منحصر به  مستطیل سبز نیست و هر جائی که مردم بتوانند به یارهای خودی، قوت قلب دهند و تمرکز حریف رو به هم بریزند، حکم یار دوازدهم را پیدا می کنند

اما  اصل مطلب 

یاردوازدهم غرب کیست؟


چندین سال است که ایران با چند کشور غربی بر سر موضوع هسته ای مذاکره می کند. دیپلماسی یک مبارزه و مسابقه بزرگدر عرصه جهانی است . بسیاری از کشورها نتایج بسیار بزرگی که با جنگ وخونریزی و صرف هزینه های زیاد به سختی به دست می آید را با ابزار دیپلماسی  با کمترین هزینه به دست می آورند.


1- اسرائیل :

هر بار که موسم مذاکرات ایران و غرب می رسد، تهدیدهای اسرائیل برای حمله به ایران، تبدیل به برگ امتیاز گیری غرب از ایران می شود. دائما غرب علت عدم حمله اسرائیل را فشارهای خود می خواند و از ایران مطالبه امتیاز می کند. این در حالی است که همگان به خوبی می دانند که همه تهدیدهای اسرائیل پوچ هستند.


2- شورای امنیت

این شورا  هم یار دیگر  غرب است . همواره باید به خاطر داشته باشیم که نباید هیچ امیدی به این سازمان و دیگر سازمان های بین المللی  داشته باشیم . چرا که در آنجا فقط  منافع اعضای دائم لحاظ می شود.


3- آژانس بین المللی انرژی هسته ای

این آژانس هم یکی دیگر ابزارهای جو سازی و ایجاد فشار بر روی ایران است 

این مطالب بر کسی پوشیده نبود اما یار دوازدهم ایران کیست؟


یار دوازدهم ایران 


1- اولین یار دوازدهم ایران حمایت عمومی مردم است. همین راهپیمائی ضد استکباری عظیم 13 آبان نشان از دشمنی مردم با آمریکا و غرب و حمایت از تیم مذاکره کننده  برای تامین حقوق ملت است.

تیم مذاکره کنند باید با استادی تمام از این اهرم فشار در مذاکرات استفاده کنند، نه اینکه حضور مردم رو مایه شرمساری خود بدانند. (برخی زمزمه ها در قبل از برگزاری مراسم 13 آبان از اردوگاه اصلاح طلبان حکایت از نارضایتی از این مراسم و تلاش برای تضعیف آن داشت)

2- استفاده از اهرم بی اعتمادی مردم ایران به صداقت غرب و بخصوص آمریکا در مذاکرات و درخواست برای اعتماد سازی از طرف آنها هم یکی دیگر ازاهرم های فشار تیم مذاکره کننده می تواند باشد.

فراموش نکنیم که ما تا کنون هیچ انحرافی از  قوانین نداشتیم و تاکنون هیچ سندی مبنی بر فعالیت نظامی در تاسیسات هسته ای ایران وجود ندارد. پس ما محکوم، مجرم یا هر چیز دیگری نیستیم و دیپلمات های ایرانی باید این موارد را به طرف مقابل تفهیم کنند.

اما متاسفانه دستگاه دیپلماسی ما گویادر این مورد برعکس دارد فعالیت می کند. 

چراکه وجود تابلوهائی با عنوان صداقت آمریکا ، در اصل زیر سوال بردن صداقت آنها و نشان دهنده بی اعتمادی مردم ایران به آنهاست .


صد افسوس دولتمردان به جای آن که از این فاکتور مهم جهت امتیاز گیری از غرب استفاده کند، و به طرف غربی نشان دهد که مردم ایران به لبخند های شما اعتماد ندارند، چنان از این تابلوها دست پاچه شدند و آنها را مخالف روند دیپلماسی خود دانستند که کانه این تابلوها در مورد انها است. اقدام به از بین بردن این برگ برنده کردند.یعنی در عمل به جای آنکه آمریکا واکنش نشان دهد و ناراحت و عصبانی باشد این دولت مردان ما بودند که ناراحت و عصبانی شدند و بلافاصله دستور جمع آوری تابلوها را صادر کردند.


حتی اگر استدلال  کودکانه دولت مردان هم درست باشد، کافی است به طرف غربی بگوید که بر اساس قانون، یک شرکت خصوصی اقدام به اجاره تعدادی تابلوی تبلیغاتی کرده و این موضوع به دیپلماسی و سیاست خارجه دولت ربطی ندارد. کاری که همه ساله در غرب در مقابله با ایران انجام می شود و دولت مردان غربی می گویند این حرکت ها خصوصی هستند و به ماربطی ندارد.

متاسفانه برداشت غلط برخی از  آقایون از نرمش قهرمانانه تبدیل به ذلت خاضعانه شده و به اصطلاح سوراخ دعا را اشتباه گرفتند.

و صد البته که با ذلت خاضعانه نمی توان حقوق مردم و کشور را تامین کرد . اگر این روند بخواهد ادامه پیدا کند . هیچ بعید نیست که تا چند وقت دیگر علاوه بر غنی سازی 20 درصد، تاسیسات فردو و آب سنگین اراک هم تعطیل شوند


همین مطلب در

خبرگزاری فارس

حرف تو

عمارنامه
نظرات  (۸)

سلام و درود؛
دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
http://www.ammarname.ir/node/19286
ما را از بروزرسانی خود آگاه
و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
موفق و پیروز باشید .
http://ammarname.ir -- info@ammarname.ir
یا علی

سلام.
ممنون. استفاده کردیم.
به روزم..
۱۶ آبان ۹۲ ، ۲۲:۱۶ علی اکبر مجنون الحسین جان
بسم رب الحسین روحنافدا....

خداوند شما را لعنت کند که گفتم بیائید به جنگ آنان گسیل شویم!
بهانه ها آورید که تابستان است و گرم است و فردا گفتید زمستان است و بارها و بارها بهانه ها ساختید!!!

به خداود سوگند که منافقین و کفار را در عهد و پیمان و راه گمراهی خود از شما استوار تر دیدم و آنان را دیدم که بر انحراف خود پای فشاری دارند و شما بر حق خویش کمر راست نکردید و پای برعهد و پیمانتان نمادید که خدا خارتان کند ....

گزیده ای از سخنان روح و جانم؛امیرالمومنین علی ابن طالب ؛اسدالله الغالب؛عقل اکمل؛در نهج البلاغه خطبه ای که فرمودند در مورد جنگ صفین و نهروان....

و مولای احد و واحد در کتاب حکیم و کریم خود فرمود:آنان "یهود و نصارا"تا پایان آن چه نزد شماست را نستانند کوتاه نخواهند آمد پس پافشاری کنید بر حق خویش!!!

و بالاترین کلام خداوند تبارک و تعالی!

که به فرمان خمینی کبیر قدس الله نفس زکیه نقش پیراهن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد!!!

واعدوا لهم ما استطعتم من قوة ....

این شعار با کیزی خاص آن پیر عرضه بر سپاه حسین گردید!!!

تا فریب دشمن را نخوریم!!!

در حال حاضر بمیرم برای دست علودار ومیان دار و امیر قافله که هرچه دست را نشان میدهد!!!

سینه زنان سینه خودشان را می خورند وخدا عاقبت این ماجرای

را که پای ابلیس لعین وولدش در کار است به خیر کند!!!

ای یار دوازهم ما ظهور ما را قطعی کن!!!

ما غافل از تو وامانده ایم!!!!

التماس دعای عهد وفرج را جهانی کنیم انشاالله....

لبیک یاحسین جان...لک لبیک...
۱۷ آبان ۹۲ ، ۲۱:۵۷ ستارگان خاکی
یک سال میشود که دلم خاک خورده است ، این چشم خشک راه به جایی نبرده است ، حالا شروع تازه ای برایم فراهم است،تحویل سال سوختگان محرم است.
یاحسین(ع)

سلام

تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت "حرف تو"
"
یار دوازدهم در مذاکرات هسته‌ای "
با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/17255 
در این سایت انتشار یافت.
چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.
هدیه سایت حرف تو به شما:

"امیرالمؤمنین (علیه‌السلام): ای آنکه از خدای رازپوش طمعِ آن داری که پرده از اسرارت فرو نیندازد؛
پرده از اسرار مردم فرو نینداز."

یا علی
سلام به روزم یا حق 
پاسخ:
سلام 
ممنون که خبر دادی
یا علی
۰۵ آذر ۹۲ ، ۰۳:۲۱ فاطمه باصری
سلام

خدایا

مارو ببخش که در کار خیر

یا “جار” زدیم

یا “جا” زدیم


متشکرم

۰۹ آذر ۹۲ ، ۱۱:۵۱ فاطمه باصری
سلام

 خدایا ! اگر روزی فراموش کردم خدای بزرگی دارم . . . تو فراموش نکن بنده ی کوچیکی داری . . . با نوازشی و یا تلنگری آرام وجودت را . . . همراهیت را . . . مهربانی و بزرگیت را . . . برایم یادآوری کن …

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">